Hakkımızda | Bulut Makina Bulut Makina - Asansöre Dair Her Şey...

Hakkımızda

1988 yılında Mustafa BULUT tarafından kurulan Bulut Makina bugün 10.000 m2 fabrikasında son teknoloji ekipmanlarıyla yurt içi ve yurt dışında birçok müşterisinin projelerine en güvenilir çözümleri sunmaktadır. Müşterilerimizin karşılaştığı en zor projeleri dahi standart ürün seriliğinde ve yüksek kalitede en kısa sürede teslim etmiştir. Bulut Makina’ dan ürün almak en yüksek kalitede malzemeyi tedarik etmenin yanında sınırsız teknik destek ve sınırsız iş birliği sağlamayı da taahhüt etmek demektir. Her yıl azimle büyüyen şirketimizin temel felsefesi ürününe sonuna kadar sahip çıkmaktır.

Misyonumuz

Bulut Makina olarak, toplam kaliteye ulaşmanın yolunun mutlu müşteri ve mutlu çalışandan geçtiği bilinci ile ekip halinde yönetmeliklere uygun güvenilir ürün ve güler yüzlü hizmet sunarak, karlılığını ve devamlılığını sağlayabilmek adına her gün kendini yenileyen ve geliştiren kurum yapısı ile ülke ekonomisi ve sosyal yapısına katma değer yaratmayı kendine ‘MİSYON’ edinmiştir.

Vizyonumuz

Bulut Makina, müşterilerinin bugünkü ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılarken gelecekteki beklentilerine de cevap vermek için de kendini sürekli geliştirirken iş sağlığına ve iş güvenliğine azami özen gösteren, çevreye ve doğadaki diğer canlılara duyarlı ürünler sunarak sektöründe öncü bir kuruluş olmayı kendine ‘VİZYON’ edinmiştir.


Sektörde Bulut Makina

Firmamız müşterimize özel hazırlanmış projelerde dahi 10 yıl boyunca orijinal yedek malzeme ve ürünü aslına uygun olarak güncellemek için gerekli teknik detay ve çizimleri saklı tutmaktadır. Bizlerden almış olduğunuz paket ürünler için her türlü detay düşünülerek hazırlanan projeleri sayesinde en hızlı ve kolay montaj avantajı sağlamaktayız.

Yılların vermiş olduğu otomatik kapı distribütörlüğünden gelen bilgi birikim ve değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda 2009 yılında kendi otomatik kapımızı, firmamızın kurucusunun onuruna isminin baş harflerinden oluşan MB markamızla piyasaya sunduk. 600 mm’den 6000 mm’ye kadar çok çeşitli ölçüde standart seri, ince seri, ekstra ince seri ve ağır hizmet-yoğun trafik gruplarında üretim gerçekleştirdik.

Kapılarımızın sertifikaları özellikle müşterilerimize gönderilen kapıların birebir aynısı ile, üzerindeki hiçbir aksam test için değiştirilmeden alınmıştır.

Fermator otomatik kapıları ve GMV hidrolik ünitelerinin Türkiye distribütörlü uzun zamandır sürdürülmektedir. Bunlara ilave olarak 2010 yılında Sicor asansör makinalarının ditribitörlüğüne de başlanmıştır. Bulut Makina paket asansör ve her tip asansör malzemesi satışında yurtiçi ve yutdışında sektördeki öncü firmalardandır.

Bulut Makina asansör sektöründe kalite ve güvenilirliği temsil eder. Üretimde her zaman kaliteli malzeme kullanır. Müşterilerinin özel projelerine çözümler bulan uzman mühendis kadrosu ile çalışır ve ürün yelpazesi geniştir. Sattığı ürünün satış sonrası teknik desteğini verebilecek tecrübeli kadroya sahiptir.


Entegre Yönetim Sistemi Politikamız

“Bulut Makine Asansör San. ve Tic. Ltd. Şti.” olarak, sürdürülebilir çevre, iş sağlığı / güvenliği ve sürdürülebilir gelişme felsefesine her zaman bağlı kalacak ve bu anlayışa uygun olarak her bir iş sürecimizi sürekli olarak geliştirerek faaliyet gösterdiğimiz sektörün de gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği ile ilgili kontrol ve tedbirleri ön planda tutarak tüm süreçlerimizi ve yatırımlarımızı bu prensibe göre şekillendireceğiz. Faaliyetlerimizin çevreye olan etkilerini analiz ederek her zaman “daha az tüket / daha az kirlet” felsefesine bağlı kalacak ve tüm proses dizaynlarımızı yüksek “çevre hassasiyeti” ile şekillendireceğiz.

Bizler için en önemli kaynak, gerektiğinde zor şartlarda özveri ile çalışan personelimizdir. Bu sebeple, personelimizin sürekli gelişimini sağlayacak ve her bir personelin, kendini bu büyük ailenin değerli bir ferdi olarak hissetmesi için gereken her türlü hassasiyeti göstermeye devam edeceğiz. Ulusal ve uluslararası standartları ve yasal mevzuatı sürekli olarak tarayarak, kurduğumuz öz değerlendirme sistemi ile bu düzenlemelere tam uyumlu olarak çalışmaya devam edeceğiz. Sürekli gelişim felsefemizi “ISO Yönetim Standartları” kurallarına entegre ederek, kaliteyi ve güvenliği şansa bırakmayacağız. Sistemli çalışmanın önemini, organizasyonumuzdaki tüm kademelerde hissedilecek şekilde vurgulayarak bu anlayışı bir kurum kültürü haline getireceğiz.

Her bir iş sürecimizi, müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak tasarlayacak ve uygulayacağız. Müşteri beklentilerini sürekli olarak analiz ederek beklentilerin ötesinde ürünler ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Bunun yanı sıra bizimle çalışan tedarikçilerimizi, “kalite ekip işidir” felsefesine göre ekibimizin bir parçası olarak kabul edecek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için kalite yönetim sistemimize entegre hale getireceğiz.

 

Ahmet Sabit BULUT
Yönetici Ortak
Mustafa Bulut

Mustafa Bulut
Kurucu

Zekiye Bulut

Zekiye Bulut
Yönetici Ortak

Ahmet Sabit Bulut

Ahmet Sabit Bulut
Yönetici Ortak