Tarihçe | Bulut Makina Bulut Makina - Asansöre Dair Her Şey...

Tarihçe ↓

2020

Çinli dev asansör kılavuz rayları üreticisi SUNRISE ile distribütörlük anlaşması gerçekleştirildi.


2020

Wittur Kapıların Agusto Evo mekanizma-operatör için kasa panel üretme yetkisi alarak wittur kapıların üretimini yapmaya başladık.


2018

Kocaeli / Şekerpınar’da yeni tesisimiz kuruldu. Projelerimizin ve yeni ürünlerimizin evi fabrikamızdır. Fabrikamızı ve ekibimizi geliştirmek yaptığımız yatırımların devamı niteliğindedir.


2018

A.Sabit Bulut öncülüğünde; asansör sektöründe uzman mühendis kadrosu ile birlikte, Tasarım Merkezi kurularak T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillendi.


2010

Xinda asansör makinelerinin ve Bulut Makina’nın tecrübesiyle kullanıcılarının memnuniyetini ülkemizde de üst düzeyde tutmaya yönelik hareketi sonucunda distribütörlük anlaşması gerçekleştirildi.


2010

İtalya’daki üretim tesisinde tüm sistemler için emniyeti sağlayan ve teknolojik çözümler sunan redüktörlü ve dişlisiz elektrikli asansör makine sistemleri üreticisi Sicor ile distribütörlük anlaşması gerçekleştirildi.


2009

MB Otomatik Kapı Sistemleri için ilk yangın dayanım sertifikası alındı.


2009

İlk otomatik asansör kapımız, firmamızın kurucusunun onuruna isminin baş harflerinden oluşan MB adıyla piyasaya sunuldu. MB Otomatik Kapı Sistemleri Bulut Makina kalitesinin otomatik kapıya yansımış halidir.


2007

İstanbul / Orhanlı’da kurulan yeni tesisimiz kuruldu.


2000

Hidrolik asansör komponentlerinde dünyanın en eski üreticilerinden GMV firması ile distribütörlük anlaşması gerçekleştirildi.


1993

İspanya menşeili Fermator otomatik kapı sistemleri distribütörlük anlaşması gerçekleştirildi.


1990

Türkiye asansör pazarı içerisinde gelişen Bulut Makina yurtdışına ilk ihracatını yaptı.


1989

Asansör elektronik aksamları üretiminde faaliyet gösteren Aybey Elektronik distribütörlük anlaşması gerçekleştirildi.


1988

İstanbul Yakacık’ta 4 katlı ilk fabrikasını oluşturdu.


1988

Mustafa BULUT öncülüğünde kurulan Bulut Makina asansör sektöründe kabin, süspansiyon, ağırlık şasesi, makine şasesi üretimi ile Türkiye’deki öncü firmalar arasına katıldı.


1977

Mustafa BULUT asansör sektörüne Meksan şirketinin üç ortağından biri olarak girdi.